Skip to content

Testosteron na obniżenie libido u kobiet po menopauzie, które nie przyjmują estrogenu ad 7

3 lata ago

441 words

Częstotliwość i nasilenie trądziku, łysienia i pogłębiania głosu były podobne w trzech grupach, a większość tych zdarzeń uznano za łagodne. Niewiele kobiet wycofało się z powodu działań niepożądanych androgenicznych (tabela 2). Wyższy średni poziom wolnego testosteronu w okresie badania nie był istotnym czynnikiem prognostycznym trądziku, łysienia, wzrostu włosów lub pogłębienia głosu. Wzrost łechtaczki rozwinął się u jednej kobiety w grupie otrzymującej 150 .g testosteronu na dzień i u trzech kobiet w grupie otrzymującej 300 .g na dzień; u wszystkich czterech kobiet powiększenie łechtaczki zostało sklasyfikowane jako łagodne przez badaczy terenu. Żadna z tych kobiet nie wycofała się z badania, a późniejsze badanie ujawniło rozdzielczość powiększenia łechtaczki u kobiety otrzymującej niższą dawkę testosteronu i bez dalszych zmian u kobiet otrzymujących wyższą dawkę.
Rak piersi został zdiagnozowany u trzech kobiet w grupach testosteronu między 4 a 12 miesiącem po rozpoczęciu leczenia (Tabela 2), z których jeden opisał retrospektywnie krwawe wydzielanie sutków przed randomizacją.
W grupie otrzymującej 300 .g testosteronu dziennie, więcej kobiet, które nie przeszły histerektomii (10,6%) zgłosiło krwawienie z pochwy w porównaniu z innymi grupami (placebo, 2,6%, 150 .g testosteronu na dzień, 2,7%). Większość przypadków zgłoszono jako łagodne. Średni czas trwania krwawienia z pochwy był podobny w grupie (grupa placebo i grupa otrzymująca 150 .g testosteronu na dzień, 2,0 dnia, grupa otrzymująca 300 .g testosteronu na dzień, 1,5 dnia). Częstość występowania krwawień nie była istotnie wyższa przy wydłużonym czasie trwania leczenia. Wszystkie kobiety z krwawieniem z pochwy poddano biopsji (13 kobiet), ultrasonografii przezpochwowej (10 kobiet) lub obu. Dwie z kobiet otrzymujących 300 .g testosteronu dziennie, które przeszły biopsje, miało proliferacyjne endometrium. Nie zdiagnozowano przypadków hiperplazji endometrium ani raka.
Grupy nie różniły się istotnie pod względem profilu lipidów lub lipoprotein w surowicy, miar metabolizmu węglowodanów, funkcji wątroby lub innych testów laboratoryjnych, aw obrębie każdej grupy nie stwierdzono żadnych klinicznie istotnych zmian w stosunku do wartości wyjściowych żadnej z tych zmiennych (patrz Tabela 1). w Dodatku Dodatkowym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org) lub znakami życiowymi lub masą ciała (dane niepokazane). Poziomy wolnego, dostępnego biologicznie i całkowitego testosteronu i całkowitego dihydrotestosteronu wykazały wzrosty związane z dawką podczas leczenia testosteronem (patrz Tabela 3 w Dodatku Uzupełniającym). Zmiany częstości występowania epizodów seksualnych były istotnie skorelowane ze zmianami poziomu testosteronu bez surowicy w 24. tygodniu (współczynnik korelacji rang Spearmana, 0,26; P <0,001). Mediana stężenia wolnego i dostępnego biologicznie testosteronu, a także stężeń od 10 do 90. percentyla, pozostawała w zakresie referencyjnym dla kobiet przed menopauzą30 w okresach oceny (patrz Tabela 3 w Dodatku Uzupełniającym).
Rozszerzenie badania
Spośród 464 kobiet, które ukończyły 52 tygodnie leczenia, 179 zgodziło się na kontynuowanie leczenia losowo przydzielonego przez dodatkowy rok; 132 ukończyło 104 tygodnie przypisanej terapii
[hasła pokrewne: szpital okulistyczny poznań, pogoda długoterminowa bolesławiec, wyznania zakupoholiczki cda ]

0 thoughts on “Testosteron na obniżenie libido u kobiet po menopauzie, które nie przyjmują estrogenu ad 7”

Powiązane tematy z artykułem: pogoda długoterminowa bolesławiec szpital okulistyczny poznań wyznania zakupoholiczki cda